Výtvarnice zvolily za kulisu betlémské scény průčelí Týnského chrámu v Praze a domy s renesančními štíty, lemující okrouhlé náměstí. Na něm pak najdeme všechno, co k lidovým betlémům patří: Svatou rodinu obklopují muzicírující andělé, pastýři se zvířaty, Tři králové, ale také měšťané spěchající přilepšit svými dárky betlémskému Neviňátku. Keramické postavy oživují barevné glazury.
Českou republiku reprezentuje ještě další, tentokrát historický betlém. Dodalo jej Muzeum Vysočiny Třebíč a pochází z 2. poloviny 19. století.
Během inaugurace výstavy arcibiskup Rino Fisichella přpomněl, že betlém „je jedním ze znamení, která přinášejí lidstvu poselství míru, dialogu a přijetí. Vybízí ke společné práci na tom, aby svět mohl být lepší.“ Mezi hosty byla také velvyslankyně Panamy při Svatém stolci, Miroslava Rosas Vargas, jakožto představitelka země, která bude ve dnech 22. – 27. ledna 2019 hostit Světový den mládeže.
126 betlémů nabízí pouť po nejrůznějších výtvarných technikách a tradicích z celého světa. Najdeme mezi nimi jesličky z mačkaného papírmaše, korálů, těstovin nebo dřívek posbíraných na pláži. Výstava je otevřená do 13. ledna 2019 a vstup je zdarma.